5631536980190501
top of page
  • HAKKI YILDIRIM

Ortopedik Cerrahi Tedavi

Hastalıklar her insanın başına gelebilecek doğal olaylardır. Hele Ortopedi Branşını ilgilendiren olaylar ve hastalıklar ansızın gelebilir. Mesela kırıklar veya kıkırdak yaralanmaları. Yolda yürürken durduk yere ayak bileğimizi burkabiliriz veyahut küçük bir kaza geçirebiliriz hepimiz. Maalesef bu olaylar günlük hayatımızın içinde hepimizin başına gelebilecek bir yer tutar.

Neyse ki bu tür ufak kazaların hepsi sakatlanmayla sonuçlanmaz. Belki bir kaç gün süren ağrı, hafif bir şişlik... Ama nihayetinde iyileşen bir eklem ve sorunsuz bir hayat süreriz.

Bazen aksilik bu ya kıkırdak yaralanması veya kemiklerde kırık meydana gelebilir. İşte bu durumda insanlar Ortopedi Doktorunun yardımına başvururlar ve çok şükür çoğu rahatsızlık

yine de ameliyatsız bir tedavi ile düzelir.

Peki ya ameliyat olmadan iyileşmeyecek bir ortopedik durumla karşılaşırsanız ne olacak. Bir kaç ortopedi uzmanına başvurup bilgilere alıp, üstüne birde internette araştırmalar yaparız hepimiz. Sonuç ??? Çok büyük oranda kafa karışıklığı. İşimiz bu noktada oldukça zor.

Ameliyat olmaya karar vermek oldukça ciddi bir karar ve ameliyat olmaktan korkan hastalarımı çok iyi anlıyorum. Bir kere ameliyat sonrası çekeceği ağrıyı düşünenler çok fazla. Hele birde ameliyat olursam daha kötü olur muyum sorunsalı... Halk arasında dolaşan bir sürü dedikodu...

Ama korkunun ecele faydası yok. Daha kaliteli bir hayat yaşamayı planlıyorsak hepimiz "ki bunun içine bende bir insan olarak dahil olmak zorundayım" bu zor kararı vermek zorundayız.

Naçizane tek bir tavsiye verebilirim. Doktorunuz ile yüz yüze görüşün, aklınıza gelebilecek tüm soruları sorun. Kesinlikle ikinci bir doktor görüşü almaktan çekinmeyin. Ameliyatın başarısı doktorunuzun el becerisi ve sanatçı kabiliyetinde saklı. Ve ayrıca kesinlikle ameliyatınızın kaliteli olması için ameliyat olacağınız sağlık kuruluşunu da iyi seçin.


Doktorunuzun tavsiyesine güvenin.


12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page